چگونه به موفقیت و استقلال مالی برسیم

آرزوی هر انسان بالغی این است که بتواند روی پای خود بایستد و ازنظر مالی مستقل باشد .عبارت استقلال مالی برای همه معنای یکسانی ندارد اساسا معنای استقلال مالی یعنی آزادی مالی است و داشتن شغل و درآمدی مناسب که از طریق آن بتوان ارعهده تعهدات مالی برآمد البته حوزه و اندیشه استقلال مالی متفاوت است وهمینطور اندیشه ها و باورهاییکه در باره استقلال مالی وجود دارد مختلف است برخی داشتن درآمد ماهیانه معمولی را نشانه استقلال مالی میدانند وجمعی دیگر درآمدهای میلیونی هم راضی شان نمیکند اما با این حال منظور ما دراین نوشته یک استقلال مالی مناسب و دلخواه است که جوابگوی نیاز های انسان باشد البته درنظر داشته باشیم که افرادی وجود دارند که اگر تما م درامد اجتماع را یکسان هم تقسیم کنند آنها می نشیند و از ان امرار معاش می کنند ولی عده ای دیگر همان مال را به چند برابر تبدیل می کنند.

نارضایتی از وضعیت مالی، نخستین گام بسوی رسیدن به استقلال مالی است این باورمی تواند کلید رسیدن به پول باشد همه ما دارای نیروهای بالقوه ای هستیم که درصورت شکوفایی می تواند موجب خلق شگفتی هایی بشود این نیرو قدرتی خدادادی است که باید مراقب آن بود تا به بیراهه نرود. محافظت از این نیرو و استفاده صحیح از آن برای استقلال مالی ضروری است .لحظه ای که انسان باید از خود شهامت نشان دهد زمانی است که درمعرض خطر شدیدی قرار دارد. وقتی تصمیم می گیرید که از نظر مالی مستقل شوید بی درنگ ذهن تان را بروی راههای کسب درآمد حلال و مشروع متمرکز می کنید و دیگر به این مسئله اهمیت نمی دهید که بر سر راهتان چه موانعی وجود دارد؛ زیرا هرچه پیشتر می روید، آشنایان و روابطی تازه و رضایت بخش تر و هم آهنگ تر خواهید آفرید. بیشتر افراد موفق و بزرگ خودشان را به پیروزی های ناچیز محدود نمی کنند. اگر می خواهید از بسیاری از اندیشه های حقیر خلاص شوید، بزرگ اندیشی را شروع کنید و حواستان را متوجه استقلال مالی کنید مطمین باشید در این راه دوستان پایداری که بخواهند سالم و مشروع درآمد داشته باشند خواهید یافت. برای رسیدن به استقلال مالی، رویاهایی را که در سر خود دارید را بیرون بیآورید و آنها را صیقل دهید. شاید دراین میان افکار نا امید کننده ای در ذهنتان پدیدار شوند و شمارا از تصمیم جدی بترسانند، اما سعی کنید به آنها توجه نکنید اگر انسان از ابتدا فکرش را روی شکست متمرکز کند هیچگاه گشایشی در زندگیش پدید نمی اید. تما م اختراعات و اکتشافات که به سرانجام رسیده اند مرهون پشتکار و ایمان به پیروزی بوده اند از انجام کارها ملاقات ها روابط وگفتگو های غیر ضروری اجتناب کنید از افراد شکست خورده که دارای افکار و ذهن پریشان هستند دوری کنید .سعی کنید استعداد وتوانایی های خودرا باور داشته باشید وازآنها به نیروی ایمان مدد بگیرید. بیشتر ما از بیکاری ناله و شکایت سر می دهیم اما اگرخوب دقت کنیم راههای مشروع وحلال دراطرافمان می بینیم که شاید متناسب با استعداد و توانایی ما باشند سعی کنید که درکارها انضباط را رعایت کنید و از این شاخه به آن شاخه نپرید. فراموش نکنید برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد و صبر و حوصله به خرج داد. وقت ونیرویتان را هدر ندهید.

از افراد صاحب اندیشه ومثبت کمک و راهنمایی بگیرید. برخی مردم دوست دارند استقلال مالی داشته باشند اما هرگز به آن نمی رسند زیرا حاضر نیستند حتی برای مدت کوتاهی خود و شیوه زندگیشان را تغییر دهند؛ شاید تمرکز بر توانگری و کنار گذاشتن هر چیز دیگری کار سختی باشد اما تا وقتی پوسته سخت افکار و احساسات محدود خود را پاره نکنید نمی توانید از یک زندگی غنی لذت ببرید شاید لازم باشد گاهی انسان مدتی خودش را از فعالیت ها وتفریحات روزمره اش محروم کرده وتمام وقتش راصرف تمرکز بر خوشبختی خود کند یکی از بهترین راهها برای رسیدن به استقلال مالی و تجربه های خوشایند آن، مقیاس روز به روز یا هفتگی و یا ماهانه است .بنابراین هروز خودرا با اندیشه توانگری آغاز کنید و به انجام برسانید وقتی هر روز ذهنی را می پرورانید که انتظار توانگری و استقلال مالی درپی دارد خود به خود فکرتان گسترش می یابد و استقلال مالی به صورت هفتگی و سالانه در می آید؛ شاید درشروع کار افکار منفی و بیهوده به ذهنتان خطور کند، اما در ادامه تنها به هدفتان می نگرید و به راحتی بر موانع جدی که برسر راهتان قراردارد غلبه خواهید کرد.

شرکت سازه بافت ایرانیان (سبا) بازدید شما را از وبسایت این شرکت ارج می نهد. در پناه حق موفق باشید


   

سخن مدیریت

شرکت سازه بافت ایرانیان (سبا) که در زمینۀ تولید دستگاه های صنعتی فعالیت دارد، مفتخر است با کادری متخصص و مجرب، طرح های خوداشتغالی خود را به اجرا بگذارد. این شرکت پس از موفقیت در طرح خوداشتغالی شمارۀ 1 (ساخت و فروش دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و اسکاچ بافی، دستگاه جوراب CNC و لباس زنانۀ CNC که انواع محصولات گوناگون را تولید می کند؛ در آیندۀ نزدیک طرح شمارۀ 2 خوداشتغالی (آموزش فرش بافی و تابلو فرش های تزئینی) خود را آغاز خواهد نمود. گفتنی است تمامی طرح های ارائه شده به همراه تضمین تهیۀ مواد اولیه و خرید محصولات تولیدی توسط مشتری می باشد.

یافتن مطالب :