کارگاه جوراب بافی خانگی

کارگاه جوراب بافی خانگی

برای تاسیس یک کارگاه جوراب بافی خانگی فضاي زيادي لازم نيست و يك اتاق كوچك نيز براي كار كافيست.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازي يك کارگاه جوراب بافی خانگی حد اقل حدود 8 تا 10 میلیون است که نزدیک به 5 تا 6 میلیون آن را باید برای خرید لوازم مورد نیاز این حرفه خرج کنید.

این تجهیزات شامل یک دستگاه جوراب بافی ، چرخ زیگزاگ و پس دوزی و قالب اتو است که قیمت هر کدام از آنها حدود 5.200.000 تومان برای تان تمام میشود.

برای دریافت جواز کسب و کار باید به اتحادیه پوشاک شهر یا استان خود مراجعه کنید ، با پر کردن فرم درخواست مجوز و همچنین ارایه مدارک مبنی بر سو پیشینه و اعتیاد این مجوز را اخذ کنید.برای فروش تولیدات خود لازم است تا چند ماه اول شخصا به مغازه ها یا فروشگاهها مراجعه کرده و با مغرفی محصولات خود آن را به فروش برسانیدو با اطمینان از کیفیت جنس تولیدی شما برای خریدهای بعدی سفارش بدهند.

مواد اولیه مورد نیاز برای جوراب بافی نخ است. نخ هاي مورد نياز  را از اکثر شهرها و شهرهای بزرگ و برخی از شهرهای کوچک میتوانید خریداری کنید، اما اگر در شهر خودتان آن را نیافتید میتوانید  با ما تماس گرفته به صورت تلفني مواد مورد نياز خود را سفارش داده تا از طريق باربري  براي شما ارسال گردد .

برای شروع این حرفه حتما لازم نیست کارگاه خود را در یکی از شهرهای بزرگ راه اندازی کنید بلکه میتوانید به شهرهای کوچکتر یا روستا رفته و با یک پنجم هزینه احداث کارگاه در یکی از شهرهای بزرگ ،کسب و کار خود را شروع کنید،در این صورت امکان رشد و سود دهی شما بیشتر میشود . رفته رفته با کسب تجربه در این حرفه حتی میتوانید به صادرات فکر کنید و با شرکت در نمایشگاههای بین المللی و معرفی محصول خود به تجار خارجی آن صادر کنید. هم اکنون صادرات ما در این زمینه به کشورهای همسایه مثل عراق و افغانستان، تركمنستان و…… صورت میگیرد ، توجه کنید که لازمه صادرات ،داشتن کارت بازرگانی است که آن را در صورت ثبت یک کشور می توانید دریافت کنید.

حداقل در آمد یک کارگاه جوراب بافی خانگی با مشخصات و سرمایه اولیه ذکر شده و ارایه محصولات با کیفیت برابر ماهانه  1.000.000 تومان است

 

براي راه اندازي يك کارگاه جوراب بافی خانگی به چه چيزهايي احتياج است :

شما با يك دستگاه هم ميتوانيد گارگاه خود را راه اندازي كرده و كسب درآمد كنيد .اما از نظر ما يك كارگاه استاندارد بايد 4 دستگاه جوراب بافی داشته باشد. چون اگر توجه كرده باشيد هر جين جوراب ( بسته 12 جفتي ) حد اقل داراي 4 رنگ است . بايددرنظر داشت ، سرجمع كردن يك جين جوراب با يك دستگاه خيلي زمان ميبرد و هر چه تعداد دستگاه ها بيشتر باشد علاوه بر توليد بيشتر، سرعت گردش مالي شما سريع تر خواهد بود وسود بيشتري نصيب شما مي گردد.

 

  • دستگاه هاي جانبی جوراب بافی :

زماني كه كار جوراب بافی به وسيله دستگاه جوراب بافی تمام شد اپراتور ،محصول را از دستگاه جوراب بافی جدا ميكتد. در اين مرحله از توليد پنچه و انتهاي ساق جوراب هنوز باز است . اپراتور پس از اطمينان از سلامت محصول توليد شده و بريدن نخ های اضافي اقدام به دوخت پنجه جوراب توسط دستگاه سر دوز و انتهاي ساق به وسيله دستگاه پس دوز مينمايد.

دستگاههاي جانبي شامل :

  • دستگاه سردوز كه بايد 2 نخ يا نهايتا 3 نخ باشد
  • دستگاه پس دوز
  • قالب اتو

توجه داشته باشيد كه يك سري از دستگاه هاي جانبي براي يك کارگاه جوراب بافی خانگی كافي است و حدودا تا 5 دستگاه جوراب بافی را كفايت ميكند و لازم نيست كه به ازاي هر دستگاه جوراب بافی يك سري از دستگاه های جانبي تهيه شود.

  • مواد اوليه :

ماده اوليه براي كار جوراب بافی ، نخ است.

در كار جوراب بافی بر خلاف ظاهر جوراب كه همه فكر ميكنند با يك نخ بافته شده است حداقل 5 نوع  نخ به كار ميرود كه شامل نخ اسپاندكس، نخ تروير 150رنگ شده ، نخ ترويرا 150خام  ،نخ64  و نخ كش   است كه باتركيب اين نخها دربافت، محصول جوراب بدست مي آيد.

  • وسايل بسته بندي :

وسايل بسته بندي شامل جعبه ، مارك و سلفون مي باشد. بسته بندي به صورت دستي انجام ميشود و دستگاهي براي اين كار لازم نيست.

 

نكته : جدول درآمد زايي به صورت مشروح وكامل در سايت و كانال تلگرام شركت موجود است.

 

نشانی اینستاگرام سازه بافت ایرانیانکانال تلگرام سازه بافت ایرانیان

بدون دیدگاه

نظر شما!!