آشنايي با جورابهاي طبي

 دنیای امروز جوراب ها تنها کاربرد پوشش پا را ندارند و کاربردهای طبی بسیاری پیدا کرده اند. آنقدر که حتی می توان گفت کاربردهای طبی و درمانی آنها بسیار بیشتر از کاربرد اولیه شان است.

 

 

● جوراب های انگشتی

این جوراب همان طور که از طراحی اش پیداست، کاملا مختص انگشت های پای شماست که بیشترین فشار را در طول روز تحمل می کند. بین انگشت های پایتان کاملا فاصله می اندازد و از سایش آنها جلوگیری می کند. ریون، کتان، پلی استر، نایلون و اسپندکس موادی هستند که در آنها استفاده شده اند.

 

● V۲ ( ظخيم ) و مردانه

 

 

این مدل جوراب ها که V۲ نام دارند به دلیل داشتن گوشه های زیاد و یک تکه نبودن، بسیار مقاوم هستند و به این زودی ها پاره نمی شوند. جنس لطیفی دارند، باعث خارش پای شما نمی شوند و پوشش خوبی هستند برای کسانی که در برابر سرما مقاوم نیستند و پادرد می گیرند.

 

جوراب های سفارشی پابا پوشیدن این جوراب ها خستگی از انگشت های پایتان گرفته می شود و فاصله بین انگشت هایتان به مرور زمان تنظیم می شود. برای کسانی که پینه در پاهایشان دارند نیز بسیار مناسب است. این جوراب ها به قدری راحت هستند که حتی شما می توانید با آنها به رختخواب بروید.

 

● جوراب سفر

این جوراب های ساق بلند تمام پا را تا زیر زانو پوشش می دهند. طوری طراحی شده که گردش خون را در پا افزایش می دهد. از ورم کردن پا جلوگیری می کند. ایده آل برای سفر است. جنس بیشتر آنها از ۲۵ درصد اسپندکس و ۷۵ درصد نایلون تشکیل شده است.

 

● جورابی که نمی لغزد

این جوراب ها جنس پلی استر دارند و به جوراب های بیمارستان (به خاطر کف برجسته شان) معروف هستند. برای همه، مخصوصا سالمندانی که عادت به پوشش روفرشی ندارند و روی سرامیک با عصا راه می روند مناسب است چون جلوی لغزیدن پایشان را می گیرد. این جوراب ها قابل شستشو با ماشین و قابل استفاده هم برای زنان و هم مردان است.

 

● شیک و مردانه

این مدل جوراب هم که باز تکه های مختلفی دارد می تواند پوشش دهنده خوب قسمت های مختلف پا باشد. ترکیبی از جنس نخ و پلی استر دارد. جنس نخ آن باعث نرمی و انتقال هوا و جلوگیری از بو گرفتن پا می شود و جنس پلی استر آن به جوراب قابلیت بازشدن و تغییر سایز و بالا رفتن ماندگاری را می دهد. ماندگاری طرح تکه دوزی اش به آن زیبایی خاصی داده مخصوصا برای مواقعی که مهمان هستید و می خواهید کفش هایتان را دربیاورید.

 

● جوراب هاي ورزشی

حتما این جوراب ها را پای ورزشکارها دیده اید اما بد نیست بدانید این جوراب می تواند برای شما هم کاربرد داشته باشد؛ مخصوصا اگر دچار دردهای عضلانی پا هستید یا پایتان آسیب دیده. این جوراب به نوعی پای شما را گرمادرمانی می کند و انعطاف ماهیچه هایتان را بالا می برد.

 

● ساق بلند و نوک باز

این جوراب ها که بیشتر به توصیه پزشکان خریداری می شوند، می توانند در عین پوشش دادن به پای شما به انگشت هایتان فرصتی برای استراحت و حرکت بدهند. جنس نرم و لطیفشان و حالت کششی ای که دارند آنها را برای سایزهای مختلف مناسب می کند. همچنین جنس این جوراب ها از لاتکس است.

 

 

شركت سازه بافت ايرانيان

سازنده دستگاه هاي جوراب بافي و اسكاج بافي و مجري طرح هاي خود اشتغالي ،مشاور سرمايه گذاري در مشاغل خانگي و كار در منزل

بدون دیدگاه

نظر شما!!